9 Eylül 2017 Cumartesi

Şu Anda Toplumun En Mağdur ve En Büyük Haksızlığa Maruz Kesimi Olan "2000 Yılı ve Sonrası Emeklileri Hakkında" Anayasa Mahkemesinden HAK, Adalet ve Eşitlik İlkelerine Uygun "DÜRÜST" Bir Karar Bekliyoruz

GAZETELER (09.09.2017) GÜNÜN HABERİ: "MİLYONLARCA EMEKLİYE 355 TL İNTİBAK!.."
An itibarıyla ve çok uzun bir süredir büyük bir adaletsizlik, negatif ayrımcılık, haksızlık ve hukuksuzluklara maruz ve mağdur Emekliler olarak: “Anayasa Mahkemesi Üyelerini; Hakiki ve Sami Olarak Vicdanlı, Objektif, Tarafsız, Bağımsız ‘İnsan Hakları, Adalet ve Hukuktan Yana’ Onurlu-Sorumlu Olmaya ve Adaleti "Ne Pahasına Olursa Olsun" Yerine Getirmeye Davet Ediyoruz.
2000 YILI VE SONRASI EMEKLİLER EZİLİYOR
Aksam 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara intibak için gözler Anayasa Mahkemesi'nde. Eğer mahkeme intibak zammına evet' derse, milyonlarca kişinin maaşında 355 liraya varan zammın yolu açılacak. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara intibak için gözler Anayasa Mahkemesi'nde. Eğer mahkeme intibak zammına 'evet' derse, milyonlarca kişinin maaşında 355 liraya varan zammın yolu açılacak.
NEREDEYSE BÜTÜN EMEKLİLER; PAHALILIK, ENFLÂSYON, ZAM VE HAKSIZLIK BASKISI ALTINDA EZİLİYOR. ÖZELLİKLE 2000 YILI VE SONRASI EMEKLİLER: ADETA SİSTEMATİK BİR ZULME, ALENİ İHMAL, ÖTEKİLEŞTİRME VE BİLİNÇLİ BİR İŞKENCEYE MARUZ BIRAKILIYORLAR.. 
Emekliler bir yandan Ocak zammını merakla beklerken, bir yandan da gözler intibak için Anayasa Mahkemesi'ne çevrilmiş durumda. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara zam yolunu açacak intibak için verilecek karar merakla bekleniyor. Anayasa Mahkemesi'nden eğer intibak kararı çıkarsa, milyonlarca kişinin maaşlarında düzeltme yapılacak. Kamu Denetçiliği Kurumu (ombudsman) tarafından haklı bulunan ancak idare mahkemesi ve Yargıtay'dan olumsuz yanıt alan Türkiye Emekliler Derneği üyesi İbrahim Avcı, konuyu Anayasa Mahkemesi'ne taşımıştı.
MUTLAKA “ADALETLİ BİR KARAR” BEKLENİYOR!..
ÇÜNKÜ, HAKKANİYET VE ADALETTE BEDEL GÖZETİLEMEZ. ADALET MÜLKÜN (DEVLETİN; HÜKÜMETİN) TEMELİDİR. ADALET YOKSA HÜKÜMET'DE YOK DEMEKTİR. “ADALETİN ANASI 'SEBEP VE HİKMETİ' ANAYASA MAHKEMESİDİR!..”
Anayasa Mahkemesi, önümüzdeki günlerde Avcı'nın yaptığı bireysel başvuruyu masaya yatıracak. Sonuç hem Avcı hem de 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar tarafından merakla bekleniyor. Çünkü alınacak karar sadece Avcı'yı değil, 2000 yılı ve sonrasında emekli olan herkesi ilgilendiriyor. Eğer mahkeme, 2000 yılı öncesine ilişkin intibak düzenlemesinin yürürlük maddesinin iptali yönünde karar verirse, emeklilere intibak zammı yolu açılacak. İntibak artışı için ayrı ayrı dava açmaya gerek olmayacak. İntibak, 2000 yılı ve sonrasında emekli olan herkesi kapsayacak. İlk intibakta 2000 yılı öncesinde emekli olan yaklaşık 2 milyon SSK'lıya 50 ile 355 lira arasında artışlar yapılmıştı. Yeni intibakta da rakamlar bu seviyede olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder